ARRANGEMENT
Hold deg oppdatert på hva som skjer
Hold deg oppdatert på hva som skjer
ARRANGEMENT
ARRANGEMENT
Hold deg oppdatert på hva som skjer
Hva er nytt innenfor arbeidsrett, og hva kommer?
ons. 15. apr.
|Grønnegata 83, 4de etg
Det regulatoriske landskapet innen arbeidsrett er i endring, og det er avgjørende for arbeidsgivere å holde seg oppdatert på nye krav og rettspraksis. Det siste året har det kommet mange endringer og rettsavgjørelser som påvirker norske arbeidsgiveres handlingsrom – og ytterligere endringer er varsl


Time & Location
15. apr. 2026, 08:00 – 10:00
Grønnegata 83, 4de etg, Grønnegata 83, 4de etg, 9008 Tromsø, Norge
About the event
EU's kommende likelønnsdirektiv, nye retningslinjer fra EU-domstolen og nasjonale rettsavgjørelser skaper nye forpliktelser og compliance-krav for norske virksomheter. Disse endringene får direkte konsekvenser for alt fra lønnsstrukturer til ansettelsespraksis og arbeidstidsordninger.
I samarbeid med Advokatfirmaet BAHR inviterer vi til et praktisk orientert seminar hvor vi går gjennom de viktigste arbeidsrettslige utviklingstrekkene fra 2025 og hva disse betyr for din virksomhet fremover. Vi dekker blant annet:
Trender på arbeidsrettens område
Flere grunnleggende avgjørelser på arbeidsrettens område både i Høyesterett, lagmannsretten og Arbeidsretten, hvor arbeidslivsgruppen i BAHR har bidratt i flere. Vi tar deltakerne gjennom den viktigste rettspraksisen og gir noen læringspunkter.
Likelønnsdirektivet – nye krav til lønnstransparens er på vei. Hva ser vi allerede nå at du som arbeidsgiver må forberede deg på?
Arbeidstilsynets nye virkemidler – hva har skjedd og hva må man være oppmerksom på?
