top of page
 • Writer's pictureNFTR

LEDIG STILLING: Vikarierende administrerende direktør

Updated: Jul 30, 2019


Brenner du for næringslivet i Tromsøregionen?

Dersom du er en samfunnsinteressert og motiverende leder, har solid erfaring og trives med høyt tempo, kan du være den vi er ute etter.Vår direktør skal i permisjon, og vi søker en engasjert og erfaren vikar som kan være vår administrative leder fra oktober 2019 til august 2020.

De viktigste oppgavene vil være å lede organisasjonen, vedlikeholde og utvikle medarbeiderne og sikre god drift og medlemsnytte.

Du er tydelig, inkluderende og støttende som leder. Du kan sette klare mål for arbeidet og sørge for at de blir nådd. En viktig egenskap er at du evner raskt å sette deg inn i ulike saker og prosesser og har god rolleforståelse. Erfaring fra medlemsorganisasjoner er en fordel, men ikke et krav.


Viktige oppgaver vil blant annet være:

 • Drifte foreningen som næringslivets viktigste møteplass

 • Følge opp handlingsplaner og budsjetter for foreningen

 • Arrangere møter og nettverkstiltak for foreningens medlemmer

 • Oppsøkende virksomhet og bedriftsbesøk

Bakgrunn/erfaring:

 • Høyere relevant utdanning

 • Erfaring fra ledelse, fortrinnsvis innenfor næringspolitikk

 • Erfaring med å jobbe i en liten organisasjon med raske skifter

 • Gode formuleringsevner på norsk og engelsk, muntlig og skriftlig

Litt om deg:

 • Du er en erfaren administrativ leder

 • Du evner å prioritere, sette dagsorden og nå mål

 • Har interesse for og er engasjert i samfunns- og næringsutvikling

 • Erfaring fra prosjektarbeid

 • Trives i et lite og dynamisk arbeidsmiljø

Vi tilbyr:

 • En spennende mulighet for å dra næringslivet i regionen med videre

 • Et dynamisk og fremoverlent miljø

 • Lønn etter avtale

 • Gode forsikrings- og pensjonsordninger


Spørsmål til stillingen rettes til vår styreleder Stein Windfeldt: 913 05 570 eller styremedlem Renate Slettli Nymo 952 73 648.

Søknad med CV sendes senest 14. august 2019 til stein.windfeldt@nho.no

Om oss

Næringsforeningen i Tromsøregionen er Nord-Norges største næringsforening og handelskammer. Vi er en interesseforening som siden 1844 har arbeidet for å skape gode rammebetingelser for mer enn 650 medlemsbedrifter fra alle næringer og bransjer, og sikre at regionen har de kvaliteter som gjør at folk ønsker å bo og arbeide her.

Vi er en medlemsorientert organisasjon som setter fokus på næringlivets interesser gjennom alle våre aktiviteter og kommunikasjon. Størstedelen av vårt arbeid går ut på å sette dagsorden i næringspolitiske saker av lokal, regional og nasjonal betydning. Foreningen er partipolitisk nøytral – og har dermed en fri og legitim rolle når vi jobber mot eller med politikere og myndigheter i næringspolitikken.

Gjennom året arrangerer vi en rekke medlemsmøter og tidsriktige debatter som skal bidra til kunnskap og inspirasjon for nettverket. Aktivitetene skal gi næring for både hodet, hjertet og bunnlinjen til våre medlemmer! Næringsforeningen bidrar til å øke nytenkingen og innovasjonstakten i næringslivet, og samarbeider derfor tett med kunnskapsmiljøene i landsdelen.

Comments


bottom of page